آموزش نصب افزونه pay.ir:

-ابتدا افزونه را از همین صفحه دانلود کنید.

- بعد از ورود به بخش ادمین سایت وردپرسی خود از منوی سمت راست به بخش " افزونه ها > افزودن " بروید. افزونه را انتخاب و نصب کنید. پس از نصب، دکمه " فعال کردن افزونه " را کلیک نموده و افزونه را فعال نمایید.

 


- همان طور که مشاهده می کنید در پایین منوی سمت راست منوی " pay.ir " اضافه می شود. آن را کلیک نموده و به بخش تنظیمات بروید. ( wp-admin/admin.php?page=paid-downloads )

 

- در صفحه باز شده پس از پر کردن اطلاعات مربوط به ایمیل و ... ، به پایین صفحه مراجعه کنید و API Key دریافتی مخصوص وب سایت خود را که از pay.ir دریافت نموده اید وارد و تنظیمات را ذخیره نمایید.هم اکنون درگاه شما قابل استفاده است.

آموزش ایجاد و فروش محصول :

برای فروش محصولات خود به وسیله این افزونه به شکل زیر عمل کنید. ابتدا از منوی سمت راست به مسیر زیر بروید : " pay.ir > فایل ها "
سپس با کلیک بر روی دکمه " بارگزاری فایل جدید " فایل های مورد نظر خود را ایجاد و آپلود نمایید.

بعد از آپلود فایل از طریق منو " pay.ir > فایل ها " ، کد فایل مربوطه را کپی نمایید. کد فایل متنی مانند کد روبروست  [payirpaiddownloads id="1"]

حال به بخش " نوشته ها > افزودن نوشته " مراجعه کنید. یک پست وردپرسی جدید ایجاد کنید و کد فایل ایجاد شده ( مانند [payirpaiddownloads id="1"] ) را در جای مناسب از پست مورد نظر کپی کنید.

با مشاهده پست ایجاد شده، بجای کدی که کپی کرده اید، یک دکمه پرداخت با مبلغ مورد نظر شما نمایش داده می شود که مشتری می تواند بلافاصله نسبت به خرید اقدام نماید.